• Slider
    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa.
  • Slider
    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa.
Całodobowa Lecznica Weterynaryjna Vet Med

Chirurgia

Share Button

chirurgia

To bardzo ważna dziedzina w obszarze medycyny weterynaryjnej.

W naszej Lecznicy wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów operacyjnych planowanych oraz w przypadkach nagłych.

Zabiegi są przeprowadzane przez doświadczonych chirurgów pracujących oraz współpracujących z nami.

W zależności od stanu i kondycji zwierzęcia wybieramy optymalną metodę, dbając o właściwe przygotowanie zwierzęcia do zabiegu, wybór rodzaju znieczulenia oraz bezpieczną opcje postępowania pooperacyjnego.
Każdy pacjent przewidziany do zabiegu operacyjnego jest wcześniej badany oraz poddawany ocenie ryzyka związanym z każdą operacją. Macie Państwo możliwość po uzyskaniu wszelkich informacji uczestniczyć w procesie decyzyjnym dotyczącym wyboru najlepszego i najkorzystniejszego rozwiązania
Zawsze rekomendujemy pozostawienie zwierzęcia w szpitalu w okresie pooperacyjnym – aby zabezpieczyć szybką interwencję w nieprzewidzianych przypadkach wynikających z osobniczej nadwrażliwości lub indywidualnej reakcji.

Leczenie operacyjne w naszej Lecznicy obejmuje:

 

*Zabiegi planowane – kontrola rozrodu

·Sterylizacje samic- suk, kotek, świnek morskich, królic, fretek

·Kastracje samców- psów, kocurów, gryzoni

 

*Chirurgia jamy brzusznej, chirurgia interwencyjna

·Chirurgia układu pokarmowego, czyli operacje niedrożności jelit, ciała obce w żołądku i jelitach, wgłobienie jelit, operacje repozycji skrętu żołądka (czytaj porady),

·Przepukliny

·splenectomie

·operacje urologiczne- cystotomia, wyszycie cewki moczowej w przypadku jej niedrożności

·Cesarskie cięcie

·OvariohistereHisterectomia przy ropomaciczu

·laparotomie zwiadowcze

 

*Chirurgia urazowa i ortopedia

·Chirurgiczne leczenie ran

·operacje interwencyjne- w przypadku krwotoków wewnętrznych, urazów narządów jamy brzusznej i klatki piersiowej

·Chirurgiczne leczenie złamań i zwichnięć. Osteosyntezy śródszpikowe i płytowe wykonywane przez ortopedę z wieloletnim doświadczeniem. Po zabiegach ortopedycznych zalecamy odpowiedni program rehabilitacyjny ustalany przez wykwalifikowanego rehabilitanta zwierzęcego.

 

*Chirurgia stomatologiczna i laryngologiczna.

Ekstrakcje zębów mlecznych i stałych. Osteosyntezy złamań szczęki i żuchwy. Usunięcie migdałków (tonsilectomia). Korekcja podniebienia miękkiego, korekcja skrzydełek nosowych  u ras brachycefalicznych.

 

*Chirurgia oka i powiek.

Operacje ektropium i entropium. Repozycja wypadnietej gałki ocznej. Usunieciej powiększonych grudek chłonnych trzeciej powieki. Operacje w przypadku choroby „cherry eye”.

 

*Chirurgia onkologiczna

·resekcje guzów skóry, podskórza, resekcje guzów jamy brzusznej. Często takie operacje poprzedzamy badaniem cytologicznym oraz obrazowym- RTG, USG.  zalecamy też wysłanie usuniętego guza do badania histopatologicznego tak by dobrać odpowiednie leczenie onkologiczne po zabiegu.

 

 

W zależności od rodzaju zabiegu operacyjnego oraz stanu pacjenta dokonujemy wyboru metody znieczulenia:

*Znieczulenie ogólne

·Narkoza wziewna. Uważana za jedna z bezpieczniejszych narkoz. W trakcie zabiegu znieczulenie podawane jest przez aparaturę wziewną, dzięki której zwierze znieczulane jest izofluranem.

·Narkoza dożylna. Dopracowane przez nas wielolekowe protokoły znieczuleń dozylnyych pozwalają na doskonałe dobranie parametrów tej narkozy.. Dodatkowo leki stosowane w mieszankach często mają swoich antagonistów,co pozwala anestezjologowi szybko odwrócić działanie narkozy dożylnej, a więc odpowiedni szybko wybudzić zwierzę. Stosujemy leki z grupy alfa-2 agonistów, propofol, benzodwuazepiny, ketaminę, oraz silne leki p/bólowe doskonale eliminujace ból okołooperacyjny takie jak butorfanol czy fentanyl.

 

*Znieczulenie miejscowe.

To znieczulenie jest często często uzupełnieniem znieczulenia ogólnego, co daje nam możliwość redukcji dawek anastetyków, czyli leków do narkozy. Takie znieczulenie też znacznie zmniejsza ból pozabiegowy, co w połączeniu z lekami przeciwbólowymi sprawia, ze zwierzęta po zabiegu nie cierpią.

 

·

 

W trakcie zabiegów monitorowane są funkcje życiowe pacjentów . Nad zwierzęciem w trakcie zabiegu czuwa anestezjolog. Zwierzę w trakcie zabiegu jest intubowane oraz podłączone do kardiomonitora, dzięki czemu w trakcie zabiegu mamy pełne dane dotyczące saturacji, pracy serca, temperatury ciała operowanego zwierzęcia oraz jego ciśnienia. kontrola układu oddechowego i sercowo-naczyniowego sprawia, że narkoza jest w pełni kontrolowana a wybudzanie odpowiednio szybkie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.